Friday, October 23, 2015

Jesienna szczypta hejtu ku serc rozgrzaniu

"Facet o mentalności chłopa z przed I wojny światowej; zwykła źwinia bez żadnego wnętrza rozpędzona w kierunku celebryty; mysli ze opluwaniem Polski sie wybije; Ten wywiad jest szkodliwy; CHyba, ze mu Niemcy zaczeli placic za opluwanie Polski; Z gadki tego pana to bym powiedział że jego rodzicami byli żydzi; Może koleś ma zatwardzenie? A co kogo obchodzą wynurzenia jakiegoś sfrustrowanego nieudacznika?" 
To komentarze czytelników Onetu będące reakcją na wywiad ze Szczepanem Twardochem. Sorry, skopiowane, więc PiSownia (oops!sic!) oryginalna. Musiałam się z nimi zapoznać, korciło mnie jak bardzo zostanie obluzgany zadowolony z siebie mąż i ojciec, który robi to, co kocha i mu za to jeszcze płacą. Iskry, a wręcz płomienie zazdrosnej nienawiści poszły wysoko i szeroko. Akurat w taki zachmurzony, ciepły, choć podlany mżawką poranek to ciekawa lektura, skłaniająca do refleksji. Które z poniższych cytatów Twardocha "urzekły" czytelników-patriotów-prawdziwych-poważnych-uczciwie-pracujących-Polaków mogę tylko zgadywać: 
"Bardzo cieszę się z tego zakresu mojej wolności i niezależności od państwowych instytucji; Ojczyzna jako narracja, idea, wyobrażone historie i mitologie – to nie jest mi do niczego potrzebne; Za tydzień pojadę do Toskanii i będę tam sobie siedział i pracował, aż mi się znudzi; Będę sobie siedział pod Volterrą, pił wino, jadł makaron z truflami i porchettę, i pisał książkę; Żyję wygodnie, robiąc to, co umiem i kocham robić; Nikogo nie wyzyskuję, ani nie jestem wyzyskiwany; Nie lubię dzieci. Wyjątek robię dla moich synów, siostrzenic, dzieci paru przyjaciół – i koniec".
Pudelek jak zwykle okazał się niezawodny i podsumował jak (nie)należy, a chodziło o kwestię reklamowania Mercedesa i czy pisarzowi wypada taki szpan... 
Szczepan przed i po. Metamorfoza własna. Zestawienie Pudla. 

No comments:

Post a Comment